Pielęgnacja cery suchej w gabinetach kosmetycznych

Pielęgnacja cery suchej w gabinetach kosmetycznych

Data: 2 października '15

Przesuszona skóra twarzy wymaga szczególnej troski. Pielęgnacja cery suchej powinna więc być przeprowadzana w sposób profesjonalny, by nie pogłębić i tak poważnego już problemu. Dlatego też, poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, których pielęgnacja cery suchej wymaga, ważne jest korzystanie z fachowej pomocy oferowanej przez gabinety kosmetyczne i dermatologiczne.Pielęgnacja cery suchej przeprowadzana w gabinetach…

Pielęgnacja cery suchej przeprowadzana w gabinetach opiera się przede wszystkim na zabiegach, których celem jest odżywienie, dotlenienie oraz nawilżenie cery. Podstawą wszystkich kuracji jest wprowadzenie brakujących lipidów, dzięki którym możliwe będzie odbudowanie warstwy ochronnej skóry. Pielęgnacja cery suchej przeprowadzona w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych powinna obejmować między innymi oczyszczanie wstępne oraz tonizowanie.

zabiegi kosmetyczne na twarz

Foto: pixabay.com

zabiegi kosmetyczne

Foto: pixabay.com

Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu…

zabiegi kosmetyczne na twarz

Foto: pixabay.com

Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu enzymatycznego, by pozbyć się martwego naskórka. Pielęgnacja cery suchej to również nałożenie substancji aktywnej w postaci ampułki oraz nałożenie odpowiedniej maseczki. Na zakończenie wykonuje się delikatny masaż skóry oraz aplikuje się krem pielęgnacyjny zapobiegający nadmiernej utracie wody.

1 komentarz

  1. Włodzimierz_lbn pisze:

    W gabinetach kosmetycznych z pewnością można przywrócić do życia także skórę, która stała się wysuszona. Odpowiednie zabiegi ożywią ją na wiele następnych dni.

Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>