Dlaczego palimy?

Dlaczego palimy?

Data: 2 października '15

Stres, problemy rodzinne, rozterki uczuciowe to tylko nie liczne powody, dla których sięgamy po używki. Żaden z nałogów nie jest dobry jednak nie wszystkie są tak szkodliwe dla zdrowia jak palenie. Mimo iż wiemy jak szkodliwe jest palenie tytoniu, pali co piąty dorosły człowiek. Pytając palaczy dlaczego papieros jest niezbędnym elementem ich życia.


papieros elektroniczny

Foto: pixabay.com

Najczęściej słyszy się: palę by…

Najczęściej słyszy się: palę by się odstresować lub palę bo lubię. Ostrzeżenia na paczkach papierosów, które zna każdy mówiące o chorobach serca oraz zwiększeniu ryzyka zachorowalności na raka płuc absolutnie nie powstrzymuje nałogowych palaczy. Najbardziej niepokojące jest to, że średnia wieku, w którym sięgamy po pierwszego papierosa coraz bardziej się obniża. Palenie to już nie tylko problem i przyzwyczajenie ludzi dorosłych, ale także nastolatków. To właśnie młodzi ludzie pod wpływem otoczenia sięgają po używki by być cool. Palimy też z innych powodów będąc w towarzystwie osób palących często nie chcąc odstawać od grupy palimy po prostu „dla towarzystwa”. Dotyczy to głównie osób nie palących na co dzień.

papieros elektroniczny

Foto: pixabay.com

Palenie jak i każdy inny…

Palenie jak i każdy inny nałóg zależy tylko od naszej siły woli. Każde uzależnienie można pokonać pod warunkiem, że sami tego chcemy i jesteśmy na tyle asertywni by powiedzieć paleniu nie. Palenie o wiele częściej dotyka osoby samotne niż te będące w stałym związku. Często zdarza się tak, że nasz partner czy małżonek nie pali i to właśnie pod jego wpływem decydujemy się rzucić palenie i podjąć walkę z nałogiem. O wiele łatwiej jest nam rzucić palenie jeśli posiadamy silną motywację.

papieros elektroniczny

Foto: pixabay.com

problemy z dziąsłami – więcej kluczowych wiadomości

1 komentarz

  1. Zuzanna pisze:

    Ja kiedyś paliłam papierosy i bardzo tego żałuję. Czemu paliłam? Nie wiem, chciałam się wpasować w towarzystwo, bo wszyscy znajomi palili, a ja byłam odludkiem.

Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>