Dlaczego warto stosować odżywkę do włosów?

Dlaczego warto stosować odżywkę do włosów?

Data: 1 sierpnia '15

Spośród wielu kosmetyków do włosów bez wątpienia do podstawowych należą szampon i odżywka. Szampon pozwala nam oczyścić włosy z kurzu i tłuszczu, natomiast odżywka wnika w ich strukturę, by je wzmocnić. Skupmy się więc na kilku rodzajach odżywek do włosów. Z racji tego, że nasze włosy są codziennie narażone na jakieś zagrożenia, musimy korzystać z odżywki dostosowanej do ich potrzeb.Co może być tymi zagrożeniami…

Co może być tymi zagrożeniami. Na przykład częste korzystanie z lakieru do włosów, prostownicy lub farb. Bez odpowiedniej ochrony włosy bardzo szybko ulegną zniszczeniu i osłabieniu, w wyniku czego będą wypadać i się łamać. Inni z natury posiadają cienkie włosy lub puszące się i trudne do ujarzmienia. Dla takich osób także są dostępne specjalne odżywki ułatwiające rozczesywanie włosów oraz ich układanie.

Najbardziej znanymi rodzajami odżywek do włosów są te w sprayu, czyli mgiełce oraz w kremie, czyli masce. Odżywki w sprayu można nakładać na włosy wilgotne lub suche i nie wymagają one spłukiwania. Można więc korzystać z nich w dowolnym momencie. Z kolei odżywka do włosów w kremie nadaje się do nałożenia na włosy mokre, najlepiej tuż po umyciu, a następnie do spłukania. Jeśli niedokładnie ją spłuczemy, nasze włosy będą ciężkie i jakby tłuste, dlatego jest to bardzo ważne, by spłukiwać ją precyzyjnie i dokładnie.

Galeria

Odżywki możemy stosować do włosów farbowanych, by odżywić je i też wzmocnić kolor, do włosów suchych, łamliwych i wypadających, by wzmocnić je już od nasady czy też do włosów puszących się, by je nieco wygładzić.

1 komentarz

  1. Weronika pisze:

    Ja zawsze po myciu włosów, nakładam na nie odżywkę. Wybieram zawsze taką, która ma dobry skład, bez żadnych parabenów i zawiera dużo witamin. Doskonale odżywia włosy.

Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>