Sucha skóra

Sucha skóra

Data: 27 lipca '15

Wiele z nas skazy się na suchą cerę. Najczęściej jest to powodowane starzeniem się skóry, która traci coraz więcej wody. Jednak za taki stan rzeczy możemy również odpowiadać my same, poprzez jej nieodpowiednią pielęgnację, czy nieprawidłowy dobór kosmetyków. Jak wygląda skóra sucha i jak jej pomóc.Sucha skóra – galeria

skóra sucha

Foto: pixabay.com

mleczkiem do demakijażu

Foto: pixabay.com

Cały nasz organizm wymaga od nas mnóstwa pracy, by był w dobrej formie. Również skóra, gdy jest zaniedbana, staje się matowa i szorstka. Czasem zdarza się nam zakup nieodpowiedniego dla nas kosmetyku. W efekcie może to spowodować infekcję, podrażnienie czy reakcję alergiczną. Skóra sucha wymaga od nas specjalnej pielęgnacji.

Jest bardzo cienka, przez co…

Jest bardzo cienka, przez co słabiej i wolniej się regeneruje i traci wodę. Ponadto staje się wrażliwa na szkodliwe czynniki atmosferyczne, które dodatkowo przyspieszają jej starzenie się. Skóra sucha jest mało elastyczna, łuszczy się, brakuje jej nawilżenia. Dodatkowo źle reaguje na wodę i mydło oraz opalanie się. By ją ratować przede wszystkim należy zainwestować w kosmetyki które ją nawilżą, ale jednocześnie zapobiegną nadmiernej utracie wody.

Do mycia i demakijażu najlepsze będą łagodne mleczka, które znakomicie usuną zanieczyszczenia, ale nie uszkodzą warstwy ochronnej. Unikajmy kosmetyków z alkoholem, który podrażnia. Możemy używać odpowiednich toników, które natłuszczą naskórek. Skóra sucha wymaga również stosowania preparatów odżywiających i regenerujących. Mogą to być kremy lub maski. Podrażnienia natomiast mogą spowodować kosmetyki złuszczające i wysuszające.

1 komentarz

  1. Konrad pisze:

    Ja mam niestety bardzo suchą skórę na twarzy i muszę pamiętać o tym, żeby ją regularnie nawilżać. Kupiłem sobie do tego celu dobry jakościowo krem nawilżający.

Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>